19 Ekim 2011 Çarşamba

FULDA’DA İLK GÜN


Aslında bu postu kınadan önce yazman gerekirdi ama hala sık sık yazma sözümü tutamadım. Bir türlü sürekli yazamıyorum. Gerçi bu sefer ki bahanem süperdi; kuzenimin düğünü… Çok eğlendiğim düğünü daha sonraki postlarda göreceksiniz.

Almanya’nın Fulda kentindeyim, hani şu meşhur Fulda lastiklerinin şehri. Çok sevgili arkadaşım ben buradayken gelirse daha sonraki istikametlerimiz Köln, Berlin, Frankfurt ve Paris olacak. Tabii gelemezse ve benimle gezmek için kimseyi ikna edemezsem Fulda’da tıkılıp kalmam söz konusu olacak. Eh o zaman da bu güzel şehri gezeriz beraber… Ama önce ilk günümden birkaç kare size.

Sabaha karşı geldiğim için tüm gün biraz sersemlik vardı üzerimde. Kısa bir çarşı turu yapmadan önce öpmeden duramadığım bir yakışıklıyla tanıştım. Bu yeşil gözlü yamyamla bugünlerde Almancamı geliştiriyorum.


Kısa çarşı turumda ilk olarak C&A ya girdim ve içindeki 30’lu yıllardan 90’lı yıllara konseptine bayıldım.
Ve benim taptığım yıllar.
Sonraki mağazamın adını unuttum.Çünkü, bu güne kadar rastladığım en güzel bavulla karşılaştım. Kabin boy olmasa şu an benimle birlikte olacaktı. Ne yazık ki çok küçük. Fikrimi değiştirmeden kaçtım oradan.Ve kaçarken bu neşeli kutularla vakit geçirdim. Alışveriş için daha erken olduğuna karar verip oradan da hızla uzaklaştım.
Rastladığım çiçekçi bana fazlasıyla ucuz geldi. Çiçek seven bir insan olsam mutlaka bir tanesini alırdım.Sanırım cadılar bayramı yaklaştığı için kabaklar yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ben daha iyisini görene kadar bunu çok sevdim. Benim gibi şapkalı :)


Yorgun olduğum için ilk günden bu kadar gezmek yeterdi ve çok paspal olduğum için de sadece pabuçlarımla idare edin lütfen. Sonraki günler giysilerimde devreye girecek.
Love,
Sinem…

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...